Na dobry początek

Skoro tu jesteś (a nie ma przypadków) podejrzewam, że masz dość konsumpcjonizmu, śmieci, jakimi nas karmią sklepy spożywcze, media, rząd. A może zaczęły Ci przeszkadzać nienaturalne i w rzeczywistości szkodliwe kosmetyki, które jeśli (przypadkiem) zjesz, mogą zaszkodzić Twojemu zdrowiu, chemikalia domowe, z którymi Ty i Twoi bliscy mają do czynienia co dzień. A może po prostu czujesz się bezsilny wobec otaczającego Cię systemu?

Żyjemy w przedziwnym świecie, jeden drugiego naraża na utratę zdrowia, a nawet życia. Producenci marketowego tzw. „zdrowego jedzenia” nie troszczą się, jakie skutki przyniesie tak zachwalany przez nich pokarm. Oni mają na celu jedynie zarobić. Kontrole produkcji, certyfikaty… Jaką tak naprawdę dadzą Ci gwarancję? W razie czego, kto odpowie za oszustwo, którym nas raczą każdego dnia?

A czy np. producentów szczepionek faktycznie obchodzi zdrowie nasze i naszych dzieci? Zagłębiłeś się kiedyś w ten temat samodzielnie, czy tylko wierzysz temu, co mówią media?

Czy system, w którym żyjemy, naprawdę się o nas troszczy?

Warto czasem podać w wątpliwość to, co słyszymy, widzimy i zadać sobie trochę trudu na samodzielne szukanie informacji i samodzielne myślenie. A co jeśli ktoś cały czas Cię okłamuje, mówiąc łagodne słówka w reklamach, ułamek prawdy w wiadomościach, która i tak jest zmanipulowana? Tak wiele rzeczy jest na wyciągnięcie ręki, wszystkiego mamy pod dostatkiem, a nawet więcej niż nam potrzeba. Wystarczy ‘tylko’ wyjąć kilka banknotów z portfela… Tymczasem to, co naprawdę ma wartość jest za darmo!

Czas ruszyć swoją głową. Pozwolić z powrotem dojść do głosu własnej wewnętrznej mądrości.

Pomyśl tylko. Wszystko to, co jest nam potrzebne do zdrowia (w szerokim znaczeniu), znajdziemy w naturze.

Pewnych rzeczy nie przemożemy, świat jest taki, jaki jest. Nie ma sensu gadanie, że kiedyś były lepsze czasy. Każdy wiek ma swoje troski, ale ma też bogactwa.

Uwierz, że na prawdę jeszcze może być cudownie!

Natura została tak skonstruowana, że skoro jest problem, to musi istnieć jego rozwiązanie, jeśli jest choroba, to musi być sposób, żeby ją pokonać, skoro jest rybka, to musi mieć wodę, w której mogłaby pływać. Wiele zadziwiających rzeczy przed Tobą! Pomyśl, jest mała niepozorna roślinka, która może wesprzeć Cię w stresie!

Na tym blogu nie będziemy walczyć, lecz koncentrować się na pozytywach, wartościach, zamiast na problemach, a wtedy te same znikną z pola widzenia, przestając przysłaniać nam to, co ważne. Harmonia wróci do Twojego serca i ciała.

Reklamy